Pamprin Kramp Formülü Kullanımları, Yan Etkileri ve Uyarılar - tr (2025)

Genel isim: Acetaminophen, Magnesium Salicylate, And Pamabrom
İlaç sınıfı: Analjezik kombinasyonları

Kullanımı Pamprin Cramp Formula

Asetaminofen bir ağrı kesici ve ateş düşürücüdür.

Magnezyum salisilat, salisilatlar (sa-LIS-il-ates) adı verilen bir ilaç grubunda yer alan nonsteroid antiinflamatuar bir ilaçtır (NSAID). Pamprin Cramp Formula, vücutta ağrıya, ateşe ve iltihaba neden olan maddeleri azaltarak çalışır.

Pamabrom bir idrar söktürücüdür (su hapı).

Pamprin Cramp Formula, kullanılan bir kombinasyon ilacıdır. kramplar, baş ağrısı, sırt ağrısı, kas ağrıları, şişkinlik ve sıvı tutulması gibi adet semptomlarını tedavi etmek için.

Pamprin Kramp Formülü bu ilaç kılavuzunda listelenmeyen başka amaçlar için de kullanılabilir.

Pamprin Cramp Formula yan etkiler

Alerjik reaksiyon belirtileri varsa acil tıbbi yardım alın: kurdeşen; zor nefes alma; yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi.

Bu ilaç ciddi yan etkilere neden olabilir. Aşağıdaki durumlarda bu ilacı kullanmayı bırakın ve hemen doktorunuzu arayın:

  • şiddetli mide ağrısı;
  • a bayılacakmışsınız gibi baş dönmesi hissi;
  • kanlı veya katran rengi dışkı, kanlı öksürme veya kahve telvesi gibi görünen kusmuk;
  • <

    herhangi bir kızarıklık veya şişlik; veya

  • kulaklarınızda çınlama veya işitme sorunları.
  • Pamprin Kramp Formülünün yaygın yan etkileri şunları içerebilir: :

  • mide ekşimesi; veya
  • mide rahatsızlığı.
  • Bu, yan etkilerin tam listesi değildir ve başkaları da meydana gelebilir. Yan etkiler hakkında tıbbi tavsiye için doktorunuzu arayın. Yan etkileri 1-800-FDA-1088 numaralı telefondan FDA'ya bildirebilirsiniz.

    Almadan önce Pamprin Cramp Formula

    Asetaminofen (Tylenol), magnezyum salisilat (Nuprin), pamabrom, aspirin veya diğer NSAID'lere alerjiniz varsa bu ilacı almamalısınız.

    Bu ilacı ateşi, grip belirtileri veya su çiçeği olan bir çocuğa veya gence vermeyin. Salisilatlar çocuklarda ciddi ve bazen ölümcül bir durum olan Reye sendromuna neden olabilir.

    Magnezyum salisilat ölümcül olabilen mide veya bağırsak kanamasına neden olabilir. Pamprin Cramp Formula kullanırken, özellikle bu ilacı uzun süre kullanıyorsanız, bu durumlar herhangi bir uyarı vermeden ortaya çıkabilir veya :

  • 60 yaşında veya daha büyükseniz;
  • Mide ülseri veya kanama öykünüz varsa;
  • Günde 3'ten fazla alkollü içki içiyorsanız;
  • Kan sulandırıcı (varfarin, Coumadin), steroid veya idrar söktürücü ("su hapı") kullanıyorsanız; veya
  • Aspirin, ibuprofen (Advil, Motrin), naproksen (Aleve), selekoksib, diklofenak, indometasin, meloksikam ve diğerleri gibi başka bir NSAID de kullanıyorsanız.
  • Başka tıbbi durumlarınız varsa, özellikle aşağıdaki durumlarda bu ilacı almanın güvenli olup olmadığını doktorunuza veya eczacınıza sorun:

  • karaciğer hastalığı, siroz veya alkolizm öyküsü;
  • mide ekşimesi veya diğer mide sorunları;
  • yüksek tansiyon, kalp hastalığı;
  • böbrek hastalığı;
  • gut;
  • diyabet; veya
  • artrit.
  • Annenin hamileliğin son 3 ayında ilacı alması durumunda magnezyum salisilat doğmamış bebeğe zararlı olabilir. Hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza söylemeden Pamprin Cramp Formula'yı almayın. tedavi sırasında hamile kalabilirsiniz.

    Bu ilaç anne sütüne geçebilir ve emzirilen bebeğe zarar verebilir. Bebek emziriyorsanız doktorunuza bildirin.

    İlaçları ilişkilendirin

    • Acetaminophen and butalbital
    • Acetaminophen and caffeine
    • Acetaminophen and diphenhydramine
    • Acetaminophen and ibuprofen
    • Acetaminophen and phenyltoloxamine
    • Acetaminophen, aspirin, and caffeine
    • Acetaminophen, butalbital, and caffeine
    • Acetaminophen, caffeine, and magnesium salicylate
    • Acetaminophen, magnesium salicylate, and pamabrom
    • Acetaminophen, pamabrom, and pyrilamine
    • Acuflex
    • Advil Dual Action With Acetaminophen
    • Advil PM
    • Advil PM Liqui-Gels
    • Aleve PM
    • Alka-Seltzer Morning Relief
    • Allzital
    • Anacin
    • Anacin Advanced Headache Formula
    • Anacin Extra Strength
    • Anolor 300
    • Arthriten
    • Aspirin and caffeine
    • Aspirin, butalbital, and caffeine
    • Combogesic
    • Combogesic (Acetaminophen/ibuprofen Oral)
    • Combogesic (Ibuprofen and acetaminophen Oral)
    • Cope
    • Backaid IPF
    • Bayer Back and Body
    • BC
    • BC Arthritis
    • Bupap
    • Bupivacaine and meloxicam
    • Butalbital and acetaminophen
    • Butalbital, acetaminophen, and caffeine
    • Butalbital, aspirin, and caffeine
    • Cephadyn
    • Diphenhydramine and ibuprofen
    • Diphenhydramine and magnesium salicylate
    • Diphenhydramine and naproxen
    • Doans PM
    • Dolgic LQ
    • Dologesic
    • Dologesic DF
    • Esgic
    • Esgic-Plus
    • Excedrin
    • Excedrin Migraine
    • Excedrin Quick Tab Peppermint
    • Excedrin Quick Tab Spearmint
    • Excedrin Tension Headache
    • Excedrin Tension Headache Caplet
    • Excedrin Tension Headache Express Gels
    • Excedrin Tension Headache Geltab
    • Ezol
    • Fioricet
    • Fiorinal
    • Flextra
    • Fortabs
    • Genace
    • Geone
    • Goody's Headache Powders
    • Goodys Extra Strength
    • Headache Relief PM
    • Ibuprofen and acetaminophen
    • Ibuprofen PM
    • Laniroif
    • Legatrin PM
    • Margesic
    • Medigesic
    • Midol PM
    • Midol PMS Maximum Strength
    • MigraTen
    • Motrin PM
    • Nonbac
    • Orbivan CF
    • P-A-C Analgesic
    • Pacaps
    • Pain Reliever Plus
    • Pamprin Cramp Formula
    • Pamprin Multi-Symptom
    • Percogesic Extra Strength
    • Percogesic Original Strength
    • Phrenilin
    • Phrenilin Forte
    • Premesyn PMS
    • Repan
    • Stanback
    • Tylenol PM
    • Zebutal
    • Zynrelef

    Uyarılar

    Bu ilacı ateşi, grip belirtileri veya su çiçeği olan bir çocuğa veya gence vermeyin. Salisilatlar çocuklarda ciddi ve bazen ölümcül bir durum olan Reye sendromuna neden olabilir.

    Bu ilacı tavsiye edilenden daha fazla almayın. Aşırı dozda asetaminofen karaciğerinize zarar verebilir veya ölüme neden olabilir. Mide bulantısı, üst midede ağrı, kaşıntı, iştah kaybı, koyu renkli idrar, kil renkli dışkı veya sarılık (cildinizin veya gözlerinizin sararması).

    Başka bir soğuk algınlığı, alerji, ağrı veya uyku ilacı kullanmadan önce bir doktora veya eczacınıza danışın. Asetaminofen (bazen APAP olarak kısaltılır) birçok kombinasyon ilacının içinde bulunur. Belirli ürünleri bir arada almak çok fazla asetaminofen almanıza neden olabilir ve bu da ölümcül doz aşımına yol açabilir.

    Nadir durumlarda, asetaminofen ciddi bir cilt reaksiyonuna neden olabilir. Cildinizde kızarıklık veya yayılıp kabarma ve soyulmaya neden olan döküntü varsa bu ilacı almayı bırakın ve hemen doktorunuzu arayın.

    Başka hangi ilaçlar etkileyecektir Pamprin Cramp Formula

    Reçeteli ve reçetesiz satılan ilaçlar, vitaminler ve bitkisel ürünler de dahil olmak üzere diğer ilaçlar Pamprin Kramp Formülü ile etkileşime girebilir. Sağlık hizmeti sağlayıcılarınızın her birine, şu anda kullandığınız tüm ilaçları ve kullanmaya başladığınız veya kullanmayı bıraktığınız ilaçları bildirin.

    Pamprin Kramp Formülü Kullanımları, Yan Etkileri ve Uyarılar - tr (1)

    Sorumluluk reddi beyanı

    Drugslib.com tarafından sağlanan bilgilerin doğru ve güncel olmasını sağlamak için her türlü çaba gösterilmiştir. -tarihli ve eksiksizdir ancak bu konuda hiçbir garanti verilmemektedir. Burada yer alan ilaç bilgileri zamana duyarlı olabilir. Drugslib.com bilgileri Amerika Birleşik Devletleri'ndeki sağlık uygulayıcıları ve tüketiciler tarafından kullanılmak üzere derlenmiştir ve bu nedenle Drugslib.com, aksi özellikle belirtilmediği sürece Amerika Birleşik Devletleri dışındaki kullanımların uygun olduğunu garanti etmez. Drugslib.com'un ilaç bilgileri ilaçları onaylamaz, hastalara teşhis koymaz veya tedavi önermez. Drugslib.com'un ilaç bilgileri, lisanslı sağlık uygulayıcılarına hastalarıyla ilgilenme konusunda yardımcı olmak ve/veya bu hizmeti görüntüleyen tüketicilere sağlık hizmetinin uzmanlığı, becerisi, bilgisi ve muhakemesi yerine değil, tamamlayıcı olarak hizmet etmek için tasarlanmış bir bilgi kaynağıdır. uygulayıcılar.

    Belirli bir ilaç veya ilaç kombinasyonu için bir uyarının bulunmaması, hiçbir şekilde ilacın veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için güvenli, etkili veya uygun olduğu şeklinde yorumlanmamalıdır. Drugslib.com, Drugslib.com'un sağladığı bilgilerin yardımıyla uygulanan sağlık hizmetlerinin herhangi bir yönüne ilişkin herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Burada yer alan bilgilerin olası tüm kullanımları, talimatları, önlemleri, uyarıları, ilaç etkileşimlerini, alerjik reaksiyonları veya olumsuz etkileri kapsaması amaçlanmamıştır. Aldığınız ilaçlarla ilgili sorularınız varsa doktorunuza, hemşirenize veya eczacınıza danışın.

    Popüler Anahtar Kelimeler

    • metformin obat apa
    • alahan panjang
    • glimepiride obat apa
    • takikardia adalah
    • erau ernie
    • pradiabetes
    • besar88
    • atrofi adalah
    • kutu anjing
    • trakeostomi
    • mayzent pi
    • enbrel auto injector not working
    • enbrel interactions
    • lenvima life expectancy
    • leqvio pi
    • what is lenvima
    • lenvima pi
    • empagliflozin-linagliptin
    • encourage foundation for enbrel
    • qulipta drug interactions
    Pamprin Kramp Formülü Kullanımları, Yan Etkileri ve Uyarılar - tr (2025)
    Top Articles
    Latest Posts
    Recommended Articles
    Article information

    Author: Manual Maggio

    Last Updated:

    Views: 6438

    Rating: 4.9 / 5 (69 voted)

    Reviews: 84% of readers found this page helpful

    Author information

    Name: Manual Maggio

    Birthday: 1998-01-20

    Address: 359 Kelvin Stream, Lake Eldonview, MT 33517-1242

    Phone: +577037762465

    Job: Product Hospitality Supervisor

    Hobby: Gardening, Web surfing, Video gaming, Amateur radio, Flag Football, Reading, Table tennis

    Introduction: My name is Manual Maggio, I am a thankful, tender, adventurous, delightful, fantastic, proud, graceful person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.